Szukaj
  • saltex

Rozmiary MAX w kolekcji bielizny męskiej e.classic

Wygoda, funkcjonalność, komfort użytkowania bielizny to cechy, na które zwracamy uwagę

przy projektowaniu modeli.

Bierzemy pod uwagę różne typy sylwetek, nie wszyscy mężczyźni mają taką samą budowę

jak zakładają standardowe tabele wymiarów. Wzrost i obwód nie muszą zawsze powiększać się

w takich samych proporcjach.

Pan średniego wzrostu ale bardziej korpulentny nie znajdzie w standardowych rozmiarach bielizny dobrze dobranej dla swojej sylwetki, gdyż np. koszulka

o odpowiedniej długości będzie za szczupła , natomiast zakup koszulki w większym rozmiarze również nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Koszulka większa o jeden lub nawet dwa rozmiary będzie wprawdzie odpowiednia na szerokość ale będzie za długa oraz będzie miała zbyt głęboko wykrojony dekolt oraz pachy.

W tak dobranym rozmiarze koszulki z pewnością nikt nie będzie się czuł komfortowo.

Wprawdzie bielizna jest pod ubraniem ale nasze samopoczucie cierpi gdy mamy świadomość, że nasza bielizna nie leży dobrze na sylwetce i nie wyglądamy tak jak byśmy chcieli.


Dla sylwetek odbiegających od sztywnych kanonów standardowych tabel wymiarów mamy

jako nieliczni rozwiązanie w postaci dodatkowych rozmiarów tzw. Max – Mmax, Lmax, XLmax

czyli o długościach odpowiadających rozmiarom M, L, XL ale szerszych obwodach.

Dla przykładu dla pana o wzrośnie 172 cm i obwodzie w klatce piersiowej

ok. 102 -108 cm cm odpowiednim rozmiarem koszulki będzie rozmiar Mmax.

Standardowy rozmiar M jest dobry na długość ale będzie za szczupły, natomiast koszulka

w rozmiarze L byłaby również nieco za szczupła, zbyt długa, a podkroje dekoltu i pach za głębokie.


Modele bielizny męskiej z serii e.Classic dostępne w poszerzonej rozmiarówce:

  • saltex

sprawdzone przez pokolenia modele znów stają się popularne


Tradycyjna bielizna bawełniana noszona przez naszych ojców i dziadków, pochodząca z polskich zakładów znów stała się modna.

Czy wiesz, że sprawdzone modele bielizny produkowane są już przeszło 50 lat?

Wraz z przemianami ustrojowymi końca lat '80 nastąpiło zachłyśnięcie, nie zawsze dobrą jakościowo, importowaną z dalekiego wschodu bielizną. Nowe dzianiny, kolorowe wzory, nowocześniejsze kroje sprawiły, że niemal całkowicie odrzucono to co sprawdzone i przetestowane na milionach pośladków.


po prostu LICZY SIĘ WYGODA


Dzisiaj, wiele osób poszukuje, między innymi, bielizny bawełnianej produkowanej niegdyś przez zakłady Hanka w Legnicy, czyli tej solidnej, bawełnianej, z możliwością gotowania...


W ofercie Saltexu godna szczególnej uwagi jest klasyczna seria męska e.Classic: klasyczne białe podkoszulki na ramiączka, slipy, długie bokserki i kalesony to niewielka część kolekcji.


#e.Classic #Saltex #podkoszulki #majtki #cieplekalesony

  • saltex

tradycyjna bielizna bawełniana nie zawsze sprawdza się lepiej


Tradycyjna bielizna bawełniana przez wielu uważana jest za idealną do wszystkiego, tymczasem nowoczesne mieszanki włókien syntetycznych mogą zapewnić znacznie większy komfort w sytuacjach ekstremalnych.

Czy wiesz, że nowoczesne bielizna termoaktywna znacznie lepiej "oddycha"?

Bielizna termoaktywna dzięki swojej mikrokanalikowej budowie znacznie lepiej odprowadza wilgoć na zewnątrz nie chłonąc jej tak, jak bawełna. Ta cecha bezpośrednio wpływa na zapewnienie optymalnego mikroklimatu ciała, nie pozwalając wychłodzić się po większym wysiłku. Bielizna bawełniana jest doskonała wszędzie tam, gdzie nie ma dużego wysiłku fizycznego i zwiększonej potliwości, a więc u osób, których ciało pozostaje suche.

W przeciwnym wypadku, bielizna taka chłonie wilgoć ciała i kumulując ją traci większość swoich zalet. Nie jest już ani miękka, ani ciepła, ani miła w dotyku.


do użytkowania bielizny funkcyjnej trzeba się PRZYZWYCZAIĆ


Nowoczesna bielizna funkcyjna mimo przewagi włókien poliestrowych nie jest już taka, jak znane w przeszłości nieoddychające, śliskie i przyklejające się do ciała produkty, których komfort noszenia zdecydowanie ustępował miękkiej bawełnie. Dzisiejsze modele są miękkie i miłe w dotyku, a ich noszenie nie wiąże się z kompromisem.

Owszem, pierwsze przebranie się z bielizny bawełnianej w termoaktywną za sprawą jej funkcji przynosi odczucie chłodu, ale nie jest to znaczne ochłodzenie ciała, a efekt odprowadzania wilgoci i oddychanie skóry, które inne mieszanki bieliźniane potrafią dość skutecznie blokować.


Bielizna funkcyjna występuje w przynajmniej dwóch wariantach, jako bielizny termoaktywna i bielizna termiczna.

Bielizna termiczna przeznaczona jest dla osób dłużej przebywających w niskich temperaturach lub nie uprawiających sportów wyczynowych, zapewnia dobry komfort termiczny jako pierwsza warstwa stroju, odprowadzająca wilgoć na zewnątrz, zatrzymującą ciepło i otulająca ciało miękkim pluszowym wykończeniem.

Zdecydowanie jest to świetna bielizna dla wędkarzy, w sam raz pod kombinezon, spodnie lub kurtkę dla narciarzy, czy motocyklistów.

Tak w ofercie innych czołowych producentów bielizny sportowej, jak i Saltexu jest termoaktywna bielizny damska i męska Climasport, modele Ana i Arno, jak i termiczne bielizna Ingrid i Sven.


#Climasport #Saltex #Legginsy #KoszulkiIngrid #Koszulki Ana #KoszulkiArno #KoszulkiSven #KalesonyArno #BokserkiArno

  • Black Facebook Icon
  • Saltex Sp. z o.o.

© 2020 Saltex.