top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autorasaltex

Kontynuując wątek bielizny dla panów z brzuszkiem, chcielibyśmy przybliżyć walory użytkowe naszych slipów, bokserek oraz kalesonów.

Dolne części bielizny, aby były postrzeganie jako komfortowe, muszą m.in. dobrze trzymać się w pasie, a jednocześnie użytkownik nie powinien odczuwać żadnego ucisku. Najczęściej w slipach czy bokserkach męskich jest umieszczana w pasie standardowa guma w tunelu lub do górnej krawędzi bielizny doszywana jest guma tkana. W obu tych rozwiązaniach guma jest zszywana na krawędziach, co może być dla użytkownika mniej lub bardziej wyczuwalne. Osoby o bardzo wrażliwej skórze mogą odczuwać znaczny dyskomfort, ponieważ przy długim noszeniu bielizny łączenie gumy może się odciskać na skórze, uwierać lub w inny sposób powodować brak komfortu. Wszak bieliznę mamy na sobie przez kilkanaście godzin dziennie.

Zaletą bielizny e.CLASSIC jest użycie tzw. elastonu zamiast tradycyjnej gumy.

Jest to specjalny rodzaj dzianiny, dzianej na okrągło, a więc bez łączeń na boku, z tej samej przędzy co dzianina zasadnicza, lecz z kilkunastoprocentową zawartością dorlastanu. Dodatek dorlastanu daje elastyczność, przez co elaston dobrze trzyma się ciała, bielizna nie zsuwa się z pasa podczas noszenia. Większy udział surowca naturalnego niż w standardowej gumie powoduje, że elaston jest o wiele bardziej miękki w dotyku niż zwykła czy tkana guma.

Takie rozwiązanie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem u najbardziej wymagających użytkowników - mamy bokserki czy slipy na sobie, a w pasie nic nie uwiera, ani się nie wrzyna. Te zalety czynią naszą bieliznę rozpoznawalną spośród innych marek oferujących slipy, bokserki oraz kalesony.

Kolejnym atutem naszej bielizny z linii e.CLASSIC jest brak szwów bocznych.


Dzianinę na naszą bieliznę wytwarzamy we własnym zakładzie, na maszynach pozwalających na produkcję dzianin w worku o różnych średnicach. Dzianina na poszczególne rozmiary jest wykonywana na różnych maszynach, co powoduje, że proces produkcji jest pod wieloma względami bardziej skomplikowany i utrudniony. Jednak zdecydowaliśmy się klasyczną bieliznę bawełnianą wykonywać w tej technologii, ponieważ wielu użytkowników docenia komfort noszenia bielizny bez szwów bocznych.

Taka bielizna doskonale przylega

do ciała, a na bokach nie tworzą się fałdy czy zgrubienia.

Zalety użytkowania takiej bielizny doceniają zarówno panowie o mocnej budowie ciała, jak również mężczyźni o sylwetce standardowej.

  • Zdjęcie autorasaltex

Zaktualizowano: 13 sie 2020


Rozmiary MAX w kolekcji bielizny męskiej e.classic

Wygoda, funkcjonalność, komfort użytkowania bielizny to cechy, na które zwracamy uwagę

przy projektowaniu modeli. Bierzemy pod uwagę różne typy sylwetek, nie wszyscy mężczyźni mają taką samą budowę, jak zakładają standardowe tabele wymiarów. Wzrost i obwód nie muszą zawsze powiększać się w takich samych proporcjach.


Pan średniego wzrostu, ale bardziej korpulentny, nie znajdzie w standardowych rozmiarach bielizny dobrze dobranej dla swojej sylwetki, gdyż np. koszulka o odpowiedniej długości będzie

za szczupła, natomiast zakup koszulki w większym rozmiarze również nie będzie dobrym rozwiązaniem. Koszulka większa o jeden lub nawet dwa rozmiary będzie wprawdzie odpowiednia na szerokość, ale będzie za długa oraz będzie miała zbyt głęboko wykrojony dekolt oraz pachy.

W tak dobranym rozmiarze koszulki z pewnością nikt nie będzie się czuł komfortowo.


Wprawdzie bielizna jest pod ubraniem, ale nasze samopoczucie cierpi, gdy mamy świadomość, że nasza bielizna nie leży dobrze na sylwetce i nie wyglądamy tak, jak byśmy chcieli.


Dla sylwetek odbiegających od sztywnych kanonów i standardowych tabel wymiarów mamy -

jako nieliczni - rozwiązanie w postaci dodatkowych rozmiarów tzw. rozmiarów MAX – Mmax, Lmax, XLmax, czyli o długościach odpowiadających rozmiarom M, L,  XL, ale szerszych obwodach.

Dla przykładu: dla pana o wzroście 172 cm i obwodzie w klatce piersiowej ok. 102 -108 cm cm odpowiednim rozmiarem koszulki, slipów czy bokserek będzie rozmiar Mmax.

Standardowy rozmiar M jest dobry na długość, ale będzie za szczupły, natomiast koszulka

w rozmiarze L byłaby również nieco za szczupła, zbyt długa, a podkroje dekoltu i pach za głębokie.


O dodatkowych cechach naszej bielizny e.Classic, które powodują, że jest to bielizna wyjątkowo wygodna dla panów z brzuszkiem, napiszemy w kolejnym blogu.Modele bielizny męskiej z serii e.Classic dostępne w poszerzonej rozmiarówce:

  • Zdjęcie autorasaltex

sprawdzone przez pokolenia modele znów stają się popularne


Tradycyjna bielizna bawełniana noszona przez naszych ojców i dziadków, pochodząca z polskich zakładów znów stała się modna.

Czy wiesz, że sprawdzone modele bielizny produkowane są już przeszło 50 lat?

Wraz z przemianami ustrojowymi końca lat '80 nastąpiło zachłyśnięcie, nie zawsze dobrą jakościowo, importowaną z dalekiego wschodu bielizną. Nowe dzianiny, kolorowe wzory, nowocześniejsze kroje sprawiły, że niemal całkowicie odrzucono to co sprawdzone i przetestowane na milionach pośladków.


po prostu LICZY SIĘ WYGODA


Dzisiaj, wiele osób poszukuje, między innymi, bielizny bawełnianej produkowanej niegdyś przez zakłady Hanka w Legnicy, czyli tej solidnej, bawełnianej, z możliwością gotowania...


W ofercie Saltexu godna szczególnej uwagi jest klasyczna seria męska e.Classic: klasyczne białe podkoszulki na ramiączka, slipy, długie bokserki i kalesony to niewielka część kolekcji.


bottom of page