top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autorasaltex

bielizna termoaktywna

tradycyjna bielizna bawełniana nie zawsze sprawdza się lepiej


Tradycyjna bielizna bawełniana przez wielu uważana jest za idealną do wszystkiego, tymczasem nowoczesne mieszanki włókien syntetycznych mogą zapewnić znacznie większy komfort w sytuacjach ekstremalnych.

Czy wiesz, że nowoczesne bielizna termoaktywna znacznie lepiej "oddycha"?

Bielizna termoaktywna dzięki swojej mikrokanalikowej budowie znacznie lepiej odprowadza wilgoć na zewnątrz nie chłonąc jej tak, jak bawełna. Ta cecha bezpośrednio wpływa na zapewnienie optymalnego mikroklimatu ciała, nie pozwalając wychłodzić się po większym wysiłku. Bielizna bawełniana jest doskonała wszędzie tam, gdzie nie ma dużego wysiłku fizycznego i zwiększonej potliwości, a więc u osób, których ciało pozostaje suche.

W przeciwnym wypadku, bielizna taka chłonie wilgoć ciała i kumulując ją traci większość swoich zalet. Nie jest już ani miękka, ani ciepła, ani miła w dotyku.


do użytkowania bielizny funkcyjnej trzeba się PRZYZWYCZAIĆ


Nowoczesna bielizna funkcyjna mimo przewagi włókien poliestrowych nie jest już taka, jak znane w przeszłości nieoddychające, śliskie i przyklejające się do ciała produkty, których komfort noszenia zdecydowanie ustępował miękkiej bawełnie. Dzisiejsze modele są miękkie i miłe w dotyku, a ich noszenie nie wiąże się z kompromisem.

Owszem, pierwsze przebranie się z bielizny bawełnianej w termoaktywną za sprawą jej funkcji przynosi odczucie chłodu, ale nie jest to znaczne ochłodzenie ciała, a efekt odprowadzania wilgoci i oddychanie skóry, które inne mieszanki bieliźniane potrafią dość skutecznie blokować.


Bielizna funkcyjna występuje w przynajmniej dwóch wariantach, jako bielizny termoaktywna i bielizna termiczna.

Bielizna termiczna przeznaczona jest dla osób dłużej przebywających w niskich temperaturach lub nie uprawiających sportów wyczynowych, zapewnia dobry komfort termiczny jako pierwsza warstwa stroju, odprowadzająca wilgoć na zewnątrz, zatrzymującą ciepło i otulająca ciało miękkim pluszowym wykończeniem.

Zdecydowanie jest to świetna bielizna dla wędkarzy, w sam raz pod kombinezon, spodnie lub kurtkę dla narciarzy, czy motocyklistów.

Tak w ofercie innych czołowych producentów bielizny sportowej, jak i Saltexu jest termoaktywna bielizny damska i męska Climasport, modele Ana i Arno, jak i termiczne bielizna Ingrid i Sven.


Comments


bottom of page